Jak na horečku a letní virózu – aneb zachráněný víkend díky Belladoně a meditaci

Minulý týden jsem sama na sobě vyzkoušela zajímavý experiment. Tělo mi ukázalo, jak moc důležité je mu naslouchat a taky jakou roli v uzdravování hraje klid a mír v naší mysli.

Dostala jsem letní virózu. Strašně mě bolela hlava. Celé tělo rozlámané. V noci horečka přes 38 stupňů. Překvapilo mě to. Cože, jak to že jsem nemocná? Teď, uprostřed prázdnin, když mám mnohem víc času a žiju v pomalejším letním tempu? Navíc já na horečky obvykle netrpím.

Při pohledu na teploměr jsem byla zaskočená. 38,5? To není moc fajn, zvlášť teď, v době, kdy se každý obává, aby neměl koronavirus. A tak jsem se uzavřela ve své ložnici, abych nikoho nenakazila, a udělala pokus.

Co se stane, když začnu několikrát denně meditovat a napojím se na krásný stav vědomí. V něm si vytvořím představu svého zdravého těla. Jak jsem zase plná energie, zdraví a můžu chodit ven a do přírody. Ležela jsem v posteli a měla čas poslouchat vlastní tělo.

Meditaci jsem zopakovala asi 5x za den. Nikdy ne déle než na 10 – 14 minut. A výsledek druhý den? Už v noci jsem spala úplně bez teploty, bez bolesti hlavy a další den mi bylo mnohem lépe, měla jsem víc energie, už jsem nepotřebovala přes den spát a mohla začít trošku fungovat. Žádné paraleny ani jiné klasické léky jsem nepoužila.

Zato do svých zásob homeopatik jsem sáhla. Poprvé, když horečka překročila 38 stupňů. Protože mě hodně bolela hlava, skoro jako by pulsovala, a velmi mě unavovalo koukat do světla, chtěla jsem být jen v přítmí svého pokoje, vybrala jsem si Belladonu.

Jsou to homeopatika, která se hodí přesně pro tyto symptomy. Vysoká horečka, která přijde hodně náhle. Bolest hlavy. Tepavá. Horkost, červené tváře. Bolest očí. Ticho a tma dělá dobře. Tak přesně tahle slova je dobré si s Belladonou spojit, abyste věděli, kdy ji použít.

Zpočátku jsem si kuličky brala co 15 minut, a po 4. podání jsem najednou ucítila úlevu a usnula jsem. Když jsem se probudila, horečka byla úplně pryč. A taky bolest hlavy.

Ovšem další noc se vrátily. Proto je třeba s podáváním homeopatik nepřestávat předčasně. A pokračovat v užívání dál, např. 5x denně 2 kuličky.

Zároveň mi velmi pomáhala a ulevovala meditace, kterou jsem se naučila v Indii, v Ekam. Ta umí člověka během chvilky přenést do vnitřního klidu a propojí ho do rozšířeného stavu vědomí. V takovém stavu je pak tělo léčení mnohem více otevřené a imunitní děje běží na plné obrátky.

Belladona mohla tedy krásně zafungovat, a to se také stalo. Během 4 dnů jsem byla zdravá a mohla jsem odjet na společný víkend s kamarádkou, na který jsem se velmi těšila a přála si, abych ho nemusela zrušit.

A tak v duchu chválím Belladonu, kuličky z rulíku zlomocného, které umí být i hodně „dobromocné“. Belladona znamená „krásná paní“, to proto, že atropin z ní si ženy dříve kapaly do očí, aby se jim rozšířily zornice, a jejich pohled byl více podmanivý. I to vás může upoutat na nemocném, který potřebuje Belladonu, že jeho oči vypadají hodně velké, lesklé, skleněné.

Ale to nejdůležitější, co mi díky této zkušenosti došlo, nebylo to, že jsem se rychle uzdravila a mohla jsem strávit další dny dle svých představ. Ověřila jsem si znovu, jak důležitý je pro uzdravení stav mysli. A tak jsem zase o kousek víc odhodlaná každý den aspoň na chvíli trávit v rozšířeném stavu vědomí.

Jestli vás význam meditování také oslovil, následující týden máte možnost připojit se ke společným meditacím, které z Indie vysílají nyní každý den (9. – 15. 8.) v rámci Festivalu míru – myšleno míru duchovního. K meditacím bude možné připojit se každé ráno od 6:30 nebo odpoledne od 14:30, buď v angličtině, nebo i s českým překladem.

Ve společnou chvíli budou společně on-line meditovat miliony lidí z celého světa (vážně, už teď je přihlášených více než 10 milionů lidí!), nejen pro svůj klid a mír, ale i pro klid a mír všech bytostí na světě. Aby celé lidstvo otevřelo své vědomí soucitu, lásce a propojení. Já to vždy při jejich meditacích velmi silně cítím. A ten pocit klidu, napojení a jednoty ve mně zůstává tak nějak trvale. Proto moc doporučuji. I vy se můžete připojit na https://ekam.org/ewpf/.

Jsem rodinná homeopatka a již víc než 10 let provázím své klienty na cestě ke zdraví a klidné mysli. Umím vybrat homeopaticky lék, který pomůže vaší životní síle navrátit se do rovnováhy a zdraví. Kromě homeopatik nabízím i velkou dávku přijetí, laskavosti, naslouchání a terapeutické podpory. Příběh o mé cestě k homeopatii si můžete přečíst zde.