Moje cesta
k homeopatii
a klidné mysli

Příběh o tom, proč miluju homeopatii, jak jsem se jí naučila rozumět a čím mi zachránila zdraví i pohodu v rodině

Jmenuji se Petra Grabačová a již více než 10 let provádím své klienty na cestě ke zdraví a klidné mysli.

Díky homeopatii jsem se naučila rozumět, co nám říká tělo tím, že začne vytvářet příznaky nemocí. Vím, jak vybrat homeopatický lék, který pomůže naší životní síle znovu se navrátit ke zdraví a rovnováze. Postupem času jsem vyvinula vlastní způsob, jak propojit účinek homeopatie s prvky terapie a zklidněním mysli.

Teď, když pro vás píšu tyto stránky, mám pocit, že prožívám snad nejhezčí období svého života. Uvědomila jsem si, že je to tím, že moje mysl přestala vytvářet vnitřní konflikty a úplně se zklidnila. Najednou se dívám na svět úplně jiným způsobem. A do života mi od té doby přichází spousta malých náhod a zázraků, které proměňují krásným způsobem můj život i životy mých blízkých.

Je mi skoro 50 let, a přitom mi většina lidí hádá o mnoho let méně. Jsem zdravá, plná chuti do života, mé tělo je fit, nemusím užívat žádné léky. Mám dvě skoro dospělé, zdravé a úspěšné děti, ze kterých mám radost, manžela, který mě miluje i po 27 letech manželství a já miluji jeho natolik, že jsme nedávno slavnostně obnovili manželský slib.

Každý den se těším do práce, která mě hluboce naplňuje a těší. Mám ráda své tělo a při pohledu do zrcadla se na sebe umím usmát a říct si, že se mám ráda a že jsem tááák spokojená.

Takhle harmonické to ale nebylo vždycky. Prošla jsem si celou řadou trápení, nevěděla jsem, jak pomoct ke zdraví svým dětem, ani sobě, v rodině jsme spolu navzájem dost bojovali a moje mysl byla plná zoufalých pocitů, nespokojenosti, únavy, zklamání a výčitek.

Nekonečné zdravotní problémy s dětmi

Začalo to v období, kdy byly děti malé. Zejména mladší dcera byla pořád nemocná a klasická léčba jí nepomáhala. Problémy postupem času přibývaly: měla astma, alergii na lepek, takže nemohla jíst běžně, do toho se přidaly problémy se zuby, silná skolióza, na jednom oku 5 dioptrií, a tak musela mít to zdravé zalepené, aby se slabé oko posílilo. Navíc si začala svým negativním chováním vynucovat spoustu věcí, byla zatvrzelá, vzteklá a všechno odmítala. 

Z unavené zoufalé mámy homeopatkou

Byla jsem úplně ustaraná, zoufalá a unavená máma. Veškerá moje péče, ani lékařské rady nepomáhaly. A právě díky tomu jsem objevila homeopatii. Otevřela mi úplně nový pohled na člověka a zdraví. Najednou jsem viděla, že všechno se vším souvisí. To, co prožíváme, se pak odráží na projevech našeho těla. Biomedicínu jsem studovala už dříve na vysoké škole, ale tohle jsem se tam tehdy nenaučila.

A tak jsem se přihlásila na homeopatickou fakultu, absolvovala čtyřleté studium a poté i spoustu kurzů u známých světových homeopatů.

u kterých světových homeopatů jsem studovala

Najednou jsem dokázala pomoct nejen svým dětem, ale i spoustě lidí okolo. Problémy dcery se stále zlepšovaly, už jsme mohli přestat dodržovat přísnou bezlepkovou dietu, astma zmizelo, mohla odložit brýle i okluzor, taky páteř má dneska úplně v pořádku.

u kterých světových homeopatů jsem studovala

Záhadná endometrióza

Tím ale příběh nekončí. I já jsem začala mít zdravotní problémy – silné bolesti v podžebří, které se objevovaly a zase mizely. Asi 3 roky nikdo nemohl přijít nato, co mi vlastně je, žlučník a játra byly v pořádku. Až poté se ukázalo, že je to skryté ložisko endometriózy. Na vaječníku se mi navíc udělala endometriální cysta. Lékař doporučoval operaci.

V té době mi zemřel táta a já si uvědomila, že už dál nechci trávit svůj čas prací na úřadě, která mi přestala dávat smysl. Rozhodla jsem se živit už jen homeopatií a úplně sama na měsíc odletěla do Indie, meditovat v tichu a úžasné energii v Chrámu Jednoty. Ten měsíc mě proměnil na celý život.

Velké zklamání

Nicméně cysta nezmizela, homeopatika pomohla jen částečně, od bolestí, ale na operaci jsem musela. Bylo to pro mě zklamání. Jak to, že si neumím pomoct? Ani homeopatka, které jsem věřila a která mě vedla. Ani meditace a práce na sobě. Byla jsem najednou plná pochybností a hořkosti.

Pomoc jako zázrakem: detoxikace těla pomocí homeopatik

V té době mi přišel do cesty uznávaný nizozemský homeopat Ton Jansen a jeho zcela nový přístup homeopatické detoxikace. Objevila jsem, že pomocí homeopatik můžu udělat mnohem víc, než jsem doposud uměla. Že je možné homeopaticky detoxikovat negativní vlivy, které má na naše zdraví dlouhodobé užívání hormonů (třeba v podobě antikoncepce), psychofarmak, kortikoidů, antibiotik a dalších chemických léčiv.

I já jsem kdysi mnoho let užívala hormonální antikoncepci a teď, když jsem zároveň prožívala nespokojenost v partnerství, se to projevilo na mém těle – kde jinde než v té pro ženy nejcitlivější oblasti.

Rovnováha mezi ženskou a mužskou energií

Pomalu jsem se začala léčit. A s tím i můj vztah k manželovi. Naučila jsem se používat spoustu nově objevených léků z rostlin, rozumět tomu, jak se v našem těle propojuje ženská a mužská energie a jak ji můžeme pomocí homeopatik jemně vybalancovat. Jak ošetřit vnější události v životě, které nás z té křehké rovnováhy vyvádějí. 

Drama s dospívající dcerou

V té době byly mé děti už skoro dospělé. A tak jsme jako rodina prožívali jejich dospívání, hledání směru, kam se v životě vydat a jak se postavit na vlastní nohy. To u mé dcery znovu otevřelo její prudké emoční prožívání, výbuchy vzteku, nevyrovnanost a úzkosti. Mě i manžela to neskutečně trápilo. Jak jí ještě pomoci? Máme to nadále snášet?

Dar klidné mysli

V té době jsem se vydala opět do Indie. Měla jsem silný pocit, že tam musím znovu. A tam jsem dostala ten největší dar, po kterém jsem podvědomě toužila celý život. Prožitek osvícení. Otevřelo se mi neskutečně silné prožívání jednoty, soucitu, vděčnosti a propojení s vesmírem. Tyto stavy mě už od té doby provázejí pořád. Díky tomu se mi úplně změnil úhel pohledu na svět.  

Nejdůležitější je napojení

Nesoustředím už se tolik na sebe, ale spíš na propojení se všemi okolo. To mi nesmírně pomáhá, s dcerou, i v práci s klienty. Od té doby je moje dcera mnohem klidnější. Neshody spolu dokážeme řešit a společný čas si užíváme.

Taky můj vztah s manželem v poslední době rozkvetl jako nikdy. A já jsem jako zázrakem získala práci svých snů. Kromě homeopatické praxe působím v soukromé škole s dětmi jako školní terapeut a poradce pro vztahy. Tím se mi plní sen o tom, že mohu dětem předávat dál pocit propojenosti, tedy to, co mi připadá v životě nejvíc důležité a smysluplné.

A protože vím, jak můj život úžasně proměnilo používání homeopatik a také práce s vlastní myslí a dechem, chci se o tyto dary podělit se všemi, kterým dává smysl přirozenou cestou hledat vlastní zdraví a vědomou mysl. Jít cestou k harmonii.