vánoční kapřík

Jak o svátcích nenakazit babičku a dědu

Chystáte se strávit Vánoce s vašimi blízkými? Těšíte se na společnou večeři u stolu, ochutnávání cukroví a rozbalování dárků? Napadá vás přitom stejně jako mě občas obava, jestli náhodou své rodiče, dědu, babičku nebo kohokoli jiného z rodiny nemůžete nakazit?

Co když to šimrání v nose, které cítíte, může být něco vážnějšího, jen o tom zatím nevíte? Do návštěvy už to ale nestihnete zjistit.

Co když vaše kolegyně v práci, které nebylo dobře, je pozitivní, a vy jste se mohli nakazit? Včera večer vás bolela hlava, teď už je to v pohodě, ale normálně se vám to neděje… Co když ten pán v metru, co tak najednou zakašlal, na vás něco prsknul, i když měl roušku?

Páni, je to těžké rozhodování. I já jsem minulý víkend zažila podobnou situaci. V pátek jsem odcházela z práce a dozvěděla jsem se, že kolega je Covid pozitivní. V sobotu jsme měli jet k manželovým rodičům na Moravu, popřát jim hezké vánoce, předat dárečky a vzájemně se na dva dny užít.

Znejistěla jsem. Nemůžu je nakazit? Máme jet, nebo ne? Celá rodina se těší, ale ohrozit dědu s babičkou, kterým je 76 let, to za to nestojí… Co s tím? Manžel rozhodl, že jedeme. V tu chvíli mě rozbolela hlava.

Ale pak jsem se uklidnila. Vždyť vím, jak na to. Ještě, než jsem začala balit, udělala jsem si chvilku pro sebe, a pro svoje tělo. Na 10 minut jsem si sedla s tibetskou mísou, ponořila se do jejího jemného zvuku, nechala procházet vibrace celým tělem. Pak jsem několika cviky během chvilky vytřásla z celého těla stres. Hned jsem se cítila líp.

A pak jsem sáhla do svého homeopatického šuplíku. Možná jsem se setkala s Covid pozitivním. Takže jaká homeopatika mi pomůžou neonemocnět? Zvolila jsem Oscillococcinum, a to z toho důvodu, že je to lék poměrně vysoké potence, takže by měl právě na takovouto situaci dobře zareagovat. Vzala jsem si 5 kuliček hned, dalších 5 před usnutím a další dávku ráno, před odjezdem.

Kromě homeopatik jsem použila i lék, který není homeopatický, ale na stavy, kdy chcete zvýšit rychle imunitní reakci těla, se mi velmi osvědčuje. Je to klasický preventivní přípravek, Preventan akut, dá se koupit v každé lékárně. Opět jsem vycucala jednu tabletku večer a jednu ráno.

Při usínání jsem si ještě udělala svoji oblíbenou meditaci Souznění duše, do které jsem vložila záměr a jasnou představu, že je mé tělo úplně zdravé. Ráno jsem se vzbudila a věděla jsem, že všechno je v pořádku. Že můžeme v klidu vyrazit za rodinou.

Návštěva proběhla v pořádku. Je to už týden, a já jsem zdravá, stejně tak děda s babičkou. Oba měli velkou radost, že nás po půl roce všechny společně vidí. Ty dva společné dny jsme si krásně užili.

Na závěr chci pro vás shrnout, jaké jsou možnosti, kdybyste se i vy ocitli v takové situaci. Jaká homeopatika můžete použit, když si nejste jistí, jestli jste se náhodou nenakazili a čeká vás rodinná návštěva. Samozřejmě nic není stoprocentní, ale když je použijete, s velkou pravděpodobností bude vše v pořádku.

Možná nebudete mít doma zrovna Oscillococcinum, proto zde uvádím více možností, každá z nich je jako jednorázová prevence použitelná:

  • Oscilloccoccinum 200K – 5 kuliček 3x denně po dva 2 dny
  • Arsenicum album 200C – 3 kuličky 3x denně po dva 2 dny
  • Gelsemium 200 C – 3 kuličky 3x denně po dva 2 dny

Pokud nemáte od výše zmíněných homeopatik potenci 200C, použijte takovou, jakou máte po ruce, např. C 30.

Kromě homeopatik doporučuji navíc užívat Preventan akut – 1 tabletu 2x denně, a kdykoli to jde, popíjet teplý čaj uvařený z nastrouhaného čerstvého zázvoru.

A co je moc důležité, nezapomeňte prosím na důležitou věc, kterou jsem dělala i já – tedy na napojení na vlastní tělo, odpočinek a uvolnění. Vybrala jsem si k tomu meditaci, hraní na tibetskou mísu a chvilkovou terapii třesením, možná vy máte nějaký svůj vlastní recept. Jestli ano, budu ráda, když mi o tom napíšete.

Přeji vám krásné vánoční svátky, ať si je můžete v klidu prožít se svými blízkými a těšit se společně z těch hezkých chvil.

Jsem rodinná homeopatka a již víc než 10 let provázím své klienty na cestě ke zdraví a klidné mysli. Umím vybrat homeopaticky lék, který pomůže vaší životní síle navrátit se do rovnováhy a zdraví. Kromě homeopatik nabízím i velkou dávku přijetí, laskavosti, naslouchání a terapeutické podpory. Příběh o mé cestě k homeopatii si můžete přečíst zde.