Koronavirus: co když obavy z cestování, kontaktu s lidmi a blízkosti přetrvávají?

Myslíte, že už je koronavirus pryč? Kolikpak z nás z něj ještě nyní má obavy a strach? Uvědomila jsem si, že v poslední době jsem se ve své poradně s obavami a různými druhy úzkosti setkávala více než kdy před tím. Často jsou spojené s cestováním, dopravou, chozením mezi lidi. Proto se s vámi chci podělit o dva případy a tip na homeopatika, která můžou pomoci.

Nápad na tenhle článek ke mně přišel na dovolené, když jsem se při návštěvě rodiny podívala na obrázek, který mi ukázal můj desetiletý synovec. Je na něm ztvárněná jeho představa, jak vypadá koronavirus. Obrázek se mi líbil, nahoře na skleněné kouli je král s korunkou na hlavě, a já se při pohledu na něj sama sebe zeptala, jestlipak nám koronavirus stále ještě nekraluje?

Mnoho lidí už má pocit, že koronavirové šílenství je dávno pryč. Spolu s tím, jak se uvolnila omezení, zmizela povinnost nosit roušky (až na pár výjimek), tak se obavy velké části lidí vytratily. Ale zdaleka ne u všech.

Teprve nyní pro hodně lidí nastalo obtížné období, kdy si zase budou muset zvyknout na to, že se od nich očekává, že budou fungovat normálně, chodit do práce, cestovat veřejnou dopravou. Že metro, autobusy a tramvaje jsou už zase plné lidí, že si někdo klidně stoupne přímo vedle vás.

A někdo to může vnímat jako velmi ohrožující, jako stres a zátěž. Představa, že by měl cestovat jinak než svým autem, mu nahání hrůzu. Nebo že by měl jíst venku nebo v restauraci. No to né!

Zrovna s tímto problémem se na mě obrátila Jana, která každý den jezdí do Prahy autobusem do práce, cesta trvá asi 40 minut. Doposavad mohla pracovat z domova, ale teď už zase musí jezdit pravidelně do kanceláře. Cestování jí děsí, ráno se budí o hodinu dříve a už nemůže usnout. Než vyjde z domova, musí několikrát na WC. Střeva má velmi citlivá a úzkost cítí hodně právě ve svém břiše.

Janě jsem doporučila homeopatika Arsenicum album, a to ve vyšší potenci. Už po týdnu podávání se cítí lépe a klidnější. Předtím ji napadaly těžké myšlenky, že bude muset změnit práci, že dojíždění nebude nadále zvládat, ale teď je každé ráno víc v pohodě. Necítí už při vstávání takovou únavu a vyčerpání jako dřív a cestu do kanceláře i zpět zvládá.

Taky v rodině Zdenky Arsenicum album udělalo dobrou službu. Zdenka se na mě obrátila kvůli svému manželovi Tomášovi. Tomáš prožívá hodně těžké období. V době koronaviru přišel o práci. To ho zlomilo. Je to táta 3 dětí a nyní všechny živí ze svého platu Zdenka. Naštěstí má dobrou práci a bydlí všichni ve vlastním rodinném domě, takže pokud by se Tomášovi podařilo najít novou práci v dohledné době, situaci by mohli zvládnout.

Co ale Zdenku přivedlo ke mně, byla Tomášova velká úzkost. I nyní se bál vycházet ven. Stále trval na tom, aby vše dezinfikovala, odmítal se dotýkat nakoupených potravin, nechtěl se přivítat s dětmi, které přišly z venku, dotknout se jich. Nechtěl vůbec, aby chodil ven kdokoli z nich.

Kvůli svému strachu nechtěl ani hledat práci. Neuměl si představit, že by šel na pohovor a setkal se s cizími lidmi. Stále cítil ohrožení z nákazy a velkou úzkost. I on dostal Arsenicum album ve vyšší potenci. Po 14 dnech užívání začal odpovídat na inzeráty a nyní již je pozván na dva pohovory. Vypadá to, že nová práce se pomalu začíná rýsovat.

O preventivním použití Arsenika alba v souvislosti s epidemií koronaviru jsem již psala v době, kdy se nemoc teprve začínala šířit. Nyní ale vidím, že může skvěle pomáhat i v této fázi. A že hodně lidí by možná tuhle pomoc uvítalo, kdyby o ní vědělo.

A to je i hlavní důvod, proč o tom píšu. Pomozte mi prosím tuhle informaci šířit dál. I když se tento problém netýká přímo vás, může někomu dalšímu pomoct, když tuhle informaci budete sdílet. Že není třeba se za obavy stydět. A že pomoc může být rychlá a jednoduchá.

Takže už jen dodávám praktické informace: na problémy spojené s psychikou a úzkostí jsou zejména účinná homeopatika ve vyšších potencích, já většinou doporučuji Arsenicum album C200. To je ovšem lepší užívat pod vedením homeopata a objednat se na konzultaci.

V síti běžných lékáren je nejde objednat, ale není problém si je koupit přes internet v některé ze zahraničních homeopatických lékáren, já sáma objednávám nejčastěji v anglickém Heliosu (https://www.helios.co.uk/cs), která má i českou verzi stránek a jejich homeopatika jsou velmi kvalitní.

Pro začátek, třeba než se člověk objedná k homeopatovi, nebo než sežene vyšší potenci, lze použít Arsenicum v potenci C30, kterou je možné koupit v našich lékárnách.

U obrázku koronaviru jsem dneska začala, a chci u něj i skončit. Koronaviru na obrázku kraluje král s korunou. A já vám chci dnes popřát, ať to královské postavení vládce patří vždy jen vám, ať kralujete vy, a ne strach, obavy a úzkost. K tomu vám dopomáhej… Arsenicum album😊

Jsem rodinná homeopatka a již víc než 10 let provázím své klienty na cestě ke zdraví a klidné mysli. Umím vybrat homeopaticky lék, který pomůže vaší životní síle navrátit se do rovnováhy a zdraví. Kromě homeopatik nabízím i velkou dávku přijetí, laskavosti, naslouchání a terapeutické podpory. Příběh o mé cestě k homeopatii si můžete přečíst zde.