Bolestiva menstruace

Ekzém a bolavá menstruace jako signál, že mé duši není dobře

Chci vám dnes vyprávět příběh maminky Romany, kterou ke mně přivedl ekzém a problémy se silnou, bolestivou menstruací (nebo také zklamání z manžela a pocit věčného kolotoče mateřských povinností).

Romaně je 34 let, má manžela Davida, jsou spolu již od vysoké školy, před dvěma a půl lety se jim narodil malý Dalibor. Romana je s ním doma, miluje ho nade vše, dýchala by pro něj. Když se na něj večer dívá, jak spí v postýlce, cítí nevýslovné štěstí.

Kde se ale bere nespokojenost?
V poslední době ale kromě pocitu štěstí zažívá i velkou únavu, zklamání a jakýsi plíživý pocit nespokojenosti. Romana vždycky milovala přírodu. Hory, lesy, louky, skály, to byl její svět. Proto se rozhodla vystudovat ekologii, na škole ji to bavilo, vysokou zvládla bez problémů, na katedře pak zůstala i pracovat.

Na škole se seznámila s Davidem. Byla to velká láska. David byl citlivý, dalo se s ním skvěle povídat, a navíc měl povahu dobrodruha. Projezdili spolu na motorce skoro celou Evropu, lezli po skalách, sjížděli divokou vodu na raftech, pořád byli někde. Ty chvíle už nikdy nezapomene.

On se změnil
Jenže od té doby, co se vzali a mají Daliborka, nastala s Davidem velká změna. Nastěhovali se všichni do domku k Davidově mámě, David začal podnikat, založil si firmu na ekologické zpracování bioodpadů. Cestuje za zákazníky, práce se mu rozjela a on je teď zaměstnaný od rána do večera, často včetně víkendů.

Na všechno sama, chycená v kolotoči mateřských povinností
Romana má pocit, že je doma na všechno sama. Davidova máma je nemocná a s malým jí nepomůže, navíc se ty dvě v lásce moc nemají. A její rodiče to k ní mají daleko. Romana by si moc přála, aby s nimi byl David víc. Aby všichni tři, i s Daliborkem, mohli konečně někam společně vyrazit.

Opakované zklamání
Už 3x to zkusila, zarezervovala jim víkendový pobyt na Šumavě. Ale ani jednou nevyjeli. David měl tolik práce, že nakonec musela pobyt stornovat. Tehdy se spolu hodně pohádali. Byla na něj vážně nepříjemná. V noci ji pak mrzelo, co všechno mu vyčetla. A tak začala držet emoce pod kontrolou, tak jak to dřív dělávala s tátou a mámou.

Radši si to zařídím po svém
Pochopila, že s Davidem nejde plánovat dopředu. Už si zvykla organizovat aktivity jen pro sebe a Daliborka. Bere ho tedy občas na víkendy ke svým rodičům, do Prahy. Slova dovolená, výlety a plánování jsou u nich doma tabu. Jenže takhle si to nepředstavovala. Začala být na Davida stále odměřenější, protivnější a odmítavější.

Někdy si připadá, že je tak trochu chlap. Plánuje, rozhoduje, všechno doma řídí sama. I ve škole a pak v práci si vždycky ráda všechno dělala po svém. A měla perfektní výsledky. Ale s Davidem jí to teď nějak nejde.

Volnost…
Jediné, čím se umí úplně uvolnit, je, když si odpoledne, když nikdo není doma a malý spí, pustí do uší hudbu a skáče a tancuje v obýváku, zavře oči a pohupuje se do hudby, pak se roztočí a na chvíli se cítí tak volná, svobodná, šťastná. Ach jo, kdy naposled jsme byli tancovat s Davidem…, povzdychne si.

Ekzém a problémy s menstruací
V poslední době Romanu trápí strašně svědivý ekzém. Nejdřív se objevil vepředu na hrudi a pak se rozšířil na krk. Mastičky nepomohly, a ani kortikoidový krém od lékařky trvale nezabírá. Ekzém se objevuje znovu. Nejvíc svědí, když je v klidu, v posteli. A taky si všimla, že se vyrážka horší, když má těsně před menstruací. Tu má v poslední době hodně silnou a bolestivou.

Návštěva u homeopatky
V tuhle chvíli jsem Romanu poznala. Přišla ke mně a chtěla pomocí homeopatik léčit ekzém. Vypověděla mi celý svůj příběh. O tom, jak je na jednu stranu moc šťastná s Daliborkem, ale jak jí ve vztahu chybí napojení s manželem, jak se na všechno cítí sama, všechno leží jen na ní, je unavená a nevyspalá. A tak je protivná a zlá. Přitom tolik touží po opaku. Rozumem si říká, že je jasné, že teď nemůže zažívat to, co měla vždycky tolik ráda. Ale chtěla by se aspoň moct s Davidem domluvit.

Co se stalo po léku?
Romaně pomohla homeopatika Sepia. Po prvním podání se sice ekzém na pár dní zhoršil a taky se doma s Davidem několikrát pohádali. Všechno jsme probraly na první kontrole a pokračovaly s homeopatiky, ale v jiném dávkování. A když přišla na druhou kontrolu, po ekzému nebylo ani památky, menstruace se upravila a s Davidem se jim doma daří úplně jinak komunikovat. Začali plánovat nové bydlení. Víc se spolu domlouvat. Na společném víkendu sice ještě nebyli, ale David začal doma hrát večer na kytaru, což Romana miluje a ty chvíle si s ním užívá. A jednou byli spolu tancovat.

Tohle na homeopatii miluju. Ty hluboké lidské příběhy, kterých můžu být svědkem. A tu radost, když ty malé kuličky v lidském těle zarezonují s něčím, co bylo do té doby zaseklé a nemohlo volně plynout. Po léku se životní energie dá zase přirozeně do pohybu. A tělo už nemusí nadále vytvářet ekzém, nemusí menstruovat s bolestí. A pozná to doma i manžel, který možná na homeopatika vůbec nevěří. Najednou i on vidí svou ženu úplně jinak a oba se spolu můžou víc propojit.

Homeopatika Sepia
Dalo by se říct, že je to zázrak. Ale stačí si jen všímat správných souvislostí. Proč jsem Romaně dala Sepii? Je to výborný ženský lék vhodný na problémy v gynekologické oblasti, také léčí nemoci kůže. Hodí se pro ženy, které se cítí svázané povinnostmi a každodenní rutinou, touží po svobodě a volném pohybu. Můžou cítit naštvání a zklamání, nejčastěji od manžela. Pak jsou protivné a odtažité. Jsou spíše sportovní, mají rády přírodu a milují tanec. Starají se, pečují, ale vnímají to spíš jako povinnost. Jsou realistické a férové, emoce moc nedávají najevo, někdy je jim lépe v mužské společnosti. Nejsou to typické hospodyňky, lépe se cítí na výpravě v přírodě než doma v kuchyni. S dětmi vychází nejlíp, když trochu povyrostou. Umí jim dám svobodu, protože té si samy cení nejvíce.

Hodila by se Sepie i pro mě?
Možná si teď říkáte, jestli by Sepie nepomohla i vám. Příbuzných homeopatických léků je však mnoho, a tak vždy doporučuji, aby vám s výběrem poradil odborník. Navíc aby lék pomohl, je důležité použít správnou potenci (ředění). To je číslo, které se uvádí na tubičce homeopatik za názvem léku. Proto je určitě lepší navštívit homeopata, který vám lék vybere a poradí jeho správný způsob podávání.

Jsem rodinná homeopatka a již víc než 10 let provázím své klienty na cestě ke zdraví a klidné mysli. Umím vybrat homeopaticky lék, který pomůže vaší životní síle navrátit se do rovnováhy a zdraví. Kromě homeopatik nabízím i velkou dávku přijetí, laskavosti, naslouchání a terapeutické podpory. Příběh o mé cestě k homeopatii si můžete přečíst zde.